Esperanto      По-русски StartoKluboj kaj grupoj
Kara gasto, ĉu vi ŝatus ensalutiregistriĝi?
VK REU en VK

Atentindaj paĝoj

Regularo pri membreco kaj kotizoj en REU – 2020–2021

Pagmanieroj favore al REU

Заплатить взнос в РоСЭ

Ligiloj

Esperantaj kanaloj kaj grupoj en Telegramo.

Libroj en Esperanto, pri Esperanto, por esperantistoj, krokodiloj kaj aliuloj

Vortaroj de Boris Kondratjev

historio.ru - Historio de rusia E-movado

Ural-Siberia E-Movado

Koresponda Servo Universala

Kantaro-Vikio

Multlingva Informa Reta Centro

Retejo de UEA

Retaj jarkolektoj (skanaĵoj) de la plej gravaj fruaj E-gazetoj

Kluboj kaj grupoj

listo de kluboj

Krasnojarska esperantista klubo «KRESKO»

Adreso:
abonkesto- 28729, Krasnojarsk
Krasnojarskij kraj
Rusio660100

Rete: kresko1975ĈEyandex.ru
Mesaĝilo: skajpo: kresko1975
Retejo: https://vk.com/kresko1975

Красноярский клуб эсперантистов KRESKO (Krasnojarska esperantista klubo) — Siberia regiona REU-filio (ekde 15.02.2019).

Retejo:
KRESKO

Adreso de la oficejo: 660100, Krasnojarsk, ulica Bebela, 57-64;

Poŝtadreso: 660100, Krasnojarsk, abonkesto-28729;

retadresoj: kresko1975ĈEmail.ru kaj kresko1975ĈEyandex.ru;

Retgrupoj:
KRESKO vKontakte;
Эсперанто клуб Красноярск (ok.ru),
Krasnojarska Esperanto-klubo (facebook),
Эсперанто в Сибири (facebook)

Kontaktaj telefonoj: +79232976242 (Vladimir), +79835008995 (Sergeo).

KRESKO-reprezentantoj: Maksim Fjodorov, Vladimir Sapoĵnikov, Jelena Ŝaravina, Sergej Maksimov, Evelina Sokolova, Natalja Zaznobina, Sergej Miĥajlin.

La kunsidoj de KRESKO-membroj okazas en la oficejo ĉiudimanĉe de 14 ĝis 17 horoj;
en ŝtata unuversala scienca biblioteko de Krasnojarska teritorio (ГУНБ Красноярского края) funkcias Paroliga klubo de Esperanto KRESKO-PLUS (ĉiumerkrede, de 17 ĝis 20 horoj).

Klubanoj, aliĝintaj al REU, en 2022 jaro

Persona nomo   Familia nomo   
MaksimFjodorov
SergejĴilejkin
SergejMaksimov
SergejMiĥajlin
VladimirSapoĵnikov
EvelinaSokolova
JelenaŜaravina
NataljaZaznobina
Maksim Fjodorov
Sergej Ĵilejkin
Sergej Maksimov
Sergej Miĥajlin
Vladimir Sapoĵnikov
Evelina Sokolova
Jelena Ŝaravina
Natalja Zaznobina

REU.RU, 2010
Programita kaj aspektigita de Andrej Grigorjevskij