Esperanto      По-русски StartoMembrolisto de REU
Kara gasto, ĉu vi ŝatus ensalutiregistriĝi?
VK REU en VK

Novaj kontribuoj

doc Statuto de Narva Esperantista grupo [ru/est/eo], Revel, 1911 (Biblioteko, 2019-12-04)

doc Regularo de la societo «Espero», S-Peterburg, 1892 (Biblioteko, 2019-12-04)

doc Statuto de Revela Esperantista Grupo [ru/est/eo], Revel, 1911 (Biblioteko, 2019-12-04)

zip Garŝin V. Kvar tagojn sur kampo de batalo — jpg-dosieroj enarĥivigitaj (Biblioteko, 2019-11-30)

pdf Garŝin V. Kvar tagojn sur kampo de batalo — PDF (Biblioteko, 2019-11-30)

doc Davidov G. Titolaro de esperantaj verkoj tradukitaj el la Rusa Literaturo — DOC (Biblioteko, 2019-11-29)

pdf Davidov G. Titolaro de esperantaj verkoj tradukitaj el la Rusa Literaturo — PDF (Biblioteko, 2019-11-29)

zip Davidov G. Titolaro de esperantaj verkoj tradukitaj el la Rusa Literaturo — jpg-dosieroj enarĥivigitaj (Biblioteko, 2019-11-29)

pdf Katalogo. Moskva librejo «Esperanto», Januaro 1912 — PDF (Biblioteko, 2019-11-28)

zip Katalogo. Moskva librejo «Esperanto», Januaro 1912 — jpg-dosieroj enarĥivigitaj (Biblioteko, 2019-11-28)

Protokolo №3: pri kunorganizo de IKBE-2020 (2019-11-26)

pdf Laborplano de Estraro por 2019–2020 (PDF) (Biblioteko, 2019-11-26)

docx Laborplano de Estraro por 2019–2020 (docx) (Biblioteko, 2019-11-26)

Protokolo №4: pri elspezo por printi kaj dissendi dankofoliojn pri la projekto «Unu leciono pri Esperanto por lernantoj» (2019-11-26)

Protokolo №5: pri RET-2020 (2019-11-26)

Protokolo №6: pri dankesprimo al kontribuintoj al la projekto «Unu leciono pri Esperanto por lernantoj» (2019-11-26)

doc Zamenhof L. Skriba kongreso (Biblioteko, 2019-11-26)

doc Zamenhof L. Post la Granda Milito. Alvoko al la diplomatoj (Biblioteko, 2019-11-26)

Atentindaj paĝoj

Regularo pri membreco kaj kotizoj en REU – 2019

Pagmanieroj favore al REU

Ligiloj

FORUMO: Pri Rusia Esperantista Unio

Libroj en Esperanto, pri Esperanto, por esperantistoj, krokodiloj kaj aliuloj

Vortaroj de Boris Kondratjev

historio.ru - Historio de rusia E-movado

Ural-Siberia E-Movado

Koresponda Servo Universala

Kantaro-Vikio

Multlingva Informa Reta Centro

Retejo de UEA

(Ĉu vi interesiĝas pri aliaj jaroj? Elektu la deziratan:
2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 )

Membrolisto de REU por 2017

Entute 220 membroj,
20 REJManoj.

Dumvivaj membroj

  1. Abolskaja Meri (Sankt-Peterburg)
  2. Abramoviĉ Miĥail (Moskva)
  3. Aĥmet Gulnara (Kazaĥio)
  4. Andrjuŝkin Igorj (Moskva)
  5. Aroloviĉ Viktor (Moskva)
  6. Belov Aleksandr (Leningradskaja obl., Tiĥvin)
  7. Berdiŝev Viljam (Moskva)
  8. Bojĉin Jevgenij (Birobiĝan / Ĥabarovsk)
  9. Bronov Sergej (Krasnojarsk)
  10. Ciganov Oleg (Sankt-Peterburg)
  11. Cobb Steve (Usono)
  12. Cvetkova Valerija (Sankt-Peterburg)
  13. Ĉerenkova Larisa (Rjazanskaja obl., Sarajevskij r-n, p/o Sysoj)
  14. Ĉertilov Miĥail (Niĵegorodskaja obl., Liskovo)
  15. Derevjanniĥ Sergej (Moskovskaja obl., Ivantejevka)
  16. Deriugin Aleksandr (Saratov)
  17. Diesjatz (San Marino)
  18. Djes Dva (Italio)
  19. Gerŝman Anton (Moskva)
  20. Gluĥov Aleksandr (Kaliningrad)
  21. Gluŝik Vladimir (Ukrainio)
  22. Gnedaŝ Nikolaj (Krasnodarskij kraj, Abinskij r-n, Ĥolmskij-1 )
  23. Gonĉarova Irina (Moskovskaja obl., Odincovo)
  24. Grigorenko Vasilij (Ukrainio)
  25. Griŝin Nikolaj (Latvio)
  26. Gudskov Nikolaj (Moskva)
  27. Jakovlev Jurij (Pskovskaja obl., p.Strugi Krasnije)
  28. Ĵuravljov Aleksej (Krasnojarsk-18)
  29. Karcev Jurij (Uljanovsk)
  30. Kauts Valdemar (Estonio)
  31. Kokolija Georgij (Moskva)
  32. Kolganov Andrej (Usono)
  33. Kolker Boris (Usono)
  34. Kozin Igorj (Vologda)
  35. Kurolap Zinovij (Kanado)
  36. Kuznecov Sergej (Moskva)
  37. Laskina Marina (Tulskaja obl., Bogorodick)
  38. Levadnij Vladimir (Sankt-Peterburg)
  39. Lipec Vladimir (Moskva)
  40. Manjaĥin Jurij (Moskva)
  41. Medvedev Lev (Moskva)
  42. Melnikov Valentin (Moskva)
  43. Miĥajlov Nikolaj (Leningradskaja obl., Viborg)
  44. Neĉaev Nikolaj (Irkutsk)
  45. Paseĉnikov Jurij (Tomsk)
  46. Petrov Nikolaj (Leningradskaja obl., )
  47. Pikov Gennadij (Novosibirsk-9)
  48. Pogorelaja Svetlana (Ukrainio)
  49. Roganova Rimma (Permskij kraj, Ĉusovoj)
  50. Salomatov Aleksej (Moskva)
  51. Samodaj Vladimir (Moskva)
  52. Sapoĵnikov Aleksandr (Ivanovskaja obl., Ŝuja)
  53. Seguru Valentin (Moskovskaja obl., Mitiŝĉi)
  54. Seliŝĉev Aleksandr (Sankt-Peterburg)
  55. Sibircev Vladimir (Novosibirsk)
  56. Sidorov Anatolij (Sankt-Peterburg)
  57. Sosov Jevgenij (Tatarstan)
  58. Ŝapoŝnikova Larisa (Arĥangeljsk)
  59. Tjuljaĥov Spartak (Jakutio)
  60. Tujakin Georgij (Moskva)
  61. Voloŝin Vjaĉeslav (Ulan-Ude)
  62. Vulfoviĉ Lev (Germanio)
  63. Zozulja Boris (Rostov-na-Donu)

Mecenatoj

  1. Aleksandrova Nina (Ĵeleznodoroĵnij)
  2. Borodin Aleksej (Krasnodarskij kraj, Otradnaja)
  3. Kitajkin Ivan (Mordovio, Turgenevo, Ardatovskij rajon)
  4. Mitin Aleksandr (Niĵnij Novgorod)

Individuaj membroj

  1. Arbekova Katerina (Novosibirsk)
  2. Basov Gennadij (Tomsk)
  3. Bespalov Vladimir (Krasnodara)
  4. Bronŝtejn Mikaelo (Tiĥvin)
  5. Delcov Jevgenij (Kudrovo, Leningradskaja obl.)
  6. Gricaj Jurij (Moskva)
  7. Ivanov Vjaĉeslav (Sankt-Peterburg)
  8. Kevorkjanc Georgij (Velikij Novgorod)
  9. Kijamov Ildar (Kazanj)
  10. Kiseljova Olga (Jaroslavlj)
  11. Kontrov Georgij (Jaroslavlj)
  12. Krivoŝeev Denis (Niĵegorodskaja obl., Dzerĵinsk)
  13. Krysakov Konstanten (?)
  14. Loskutova Tatjana (Ivanovo)
  15. Masiagin Vasilii (Omsk)
  16. Milner Aleksandr (Moskvo)
  17. Minin Vladimir (Tomsk)
  18. Nadikova Jelena (Ĉeboksari)
  19. Nistratov Aleksej (Moskva)
  20. Novikova Ljudmila (Moskva)
  21. Opletajev Vladimir (Tjumenskaja obl., Surgut)
  22. Petrenko Denis (Stavropolj)
  23. Povorin Miĥail (Moskva)
  24. Rjabikov Aleksandr (?)
  25. Rogaĉjov Aleksandr (Samarskaja oblastj, Krasnie Kljuĉi)
  26. Smetanina Svetlana (Moskva)
  27. Smikov Ilja (Sergijev-Posad)
  28. Sokolova Evelina (Krasnojarsk)
  29. Solovjov Vadim (Vladimir)
  30. Ŝapovalov Oleg (Volgograd)
  31. Tonkova Eleonora (Moskva)
  32. Uspenskaja Jelena (Jekaterinburg)
  33. Valle Fabrício (Brazilo)
  34. Zaĥarova Valentina (Taganrog)

Aliĝintaj kolektivoj (16 grupoj kun 125 aligitaj membroj)

EK "Arĝenta flamo" (Jekaterinburg)

(7 membroj):

Julija Degtjarjova, Helena Ĥusanova, Rafija Kudrjavceva, Sergej Lokis, Aleksandr Osincev, Aleksandra Osipova, Pavel Vavilin.

Esperanto-Asocio de Tatario (Kazanj)

(11 membroj):

Sofija Aĥmadieva, Nina Aletkina, Miranda Barsova, Anna Grigorjeva, Viktor Gromov, Natalija Ĥarĉenko, Leonid Ivanov, Lejsan Kijamova, Alik Oganesjan, Aleksej Sabirov, Jekaterina Ŝatrova.

Krasnodara E-klubo (Krasnodar)

(15 membroj):

Artjom Alimov, Nina Celikova, Anatolij Ĉinĉenko, Marija Ĉinĉenko, Viktor Dudka, Svetlana Galienko, Valentina Goldobina, Anatolij Ivasenko, Marina Kocarj, Aleksandr Mareev-Koroljov, Gennadij Paveljev, Aleksandr Rezniĉenko, Vladimir Ŝelistov, Jevgenija Ŝelistova, Aleksandra Taran.

Krasnojarska esperantista klubo «KRESKO» (Krasnojarsk)

(5 membroj):

Alla Jaĥina, Sergej Ĵilejkin, Rustam Karapetjan, Vladimir Sapoĵnikov, Jelena Ŝaravina.

Krimea Respublika Esperanto-Centro (Jalta)

(20 membroj):

Nadeĵda Anuŝkina, Anĵela Belenko, Marija Belenko, Diana Gazina, Jevgenija Ivanova, Vjaĉeslav Katin, Oleg Korotkov, Aleksej Kovaljov, Svetlana Kravcova, Lev Legostaev, Anastasija Luborosceva, Inna Mirnaja, Stanislav Nikolaev, Marjam Nizamutdinova, Jelena Snigirjova, Svetlana Soboleva, Katerina Ŝarova, Danil Volĵenin, Igorj Vulfius, Jefim Zajdman.

Moskva Esperanto-Asocio "MASI" (Moskva)

(7 membroj):

Dmitrij Bogatov, Anna Gamaleja, Tatjana Glaznica, Ilja Gnusarjov, Sergej Kuznecov, Aleksandr Lebedev, Ljudmila Vasiljeva.

EK "Murmano" (Murmansk)

(5 membroj):

Olga Goriĉenko, Sergej Jakunin, Nadeĵda Jevgenjeva, Aleksej Makarov, Andrej Rjazancev.

Novoĉ-EK (Novoĉerkassk)

(5 membroj):

Svetlana Ageeva, Aleksandr Ĉiĉkan, Irina Gorodeckaja, Jurij Omeljĉenko, Nina Omeljĉenko.

Samara E-organizo (Samara)

(8 membroj):

Aleksandr Aksjonov, Olga Alekseeva, Ljudmila Aljakina, Jelena Kuznecova, Kira Nazarova, Jelena Poljanskaja, Marija Prilepskaja, Vjaĉeslav Suslov.

EK "Laro" (Soĉi)

(5 membroj):

Nadeĵda Grankina, Polina Grankina, Natalija Olejnikova, Irina Poliŝĉuk, Valentina Poliŝĉuk.

EK "Kariljono" (Sankt-Peterburg)

(7 membroj):

Natalia Celarickaja, Svetlana Ejst, Nadeĵda Kuleŝova, Jekaterina Maliŝeva, Kirill Noviĉenko, Tatjana Pautova, Natalija Skvorcova.

Tiĥvina Esperanto-klubo (Tiĥvin)

(8 membroj):

Vasilij Baraŝkov, Tatjana Belova, Viktor Kandalinskij, Gadela Osipova, Natalija Rajskaja, Olga Tiĥomirova, Vera Vlasova, Nadeĵda Zdrogova.

Tjumena Esperanto-klubo "Revo" (Tjumenj)

(6 membroj):

Anastasija Golovkina, Aleksandr Kalaŝnikov, Mansur Mamkin, Marina Ŝĉerbakova, Pavel Veselov, Tatjana Veselova.

E-klubo "Pacifiko" (Vladivostok)

(6 membroj):

Iraida Ameljĉenko, Vera Dmitrienko, Ljubovj Karpeta, Leonid Nikiforov, Svetlana Ŝeremetjeva, Gennadij Ŝlepĉenko.

Volgodonska E-grupo "Stipo" (Volgodonsk)

(5 membroj):

Aljona Afanasjeva, Jelena Afanasjeva, Lilija Burgar, Aleksandr Kotelnikov, Jekaterina Siina.

Volgograda EK "Espero" (Volgograd)

(5 membroj):

Ljudmila Bykova, Aleksej Dumler, Vera Dumler, Valentina Spicina, Tatjana Vtorova.

Supren

La paĝo estis montrita 2517-foje


REU.RU, 2010
Programita kaj aspektigita de Andrej Grigorjevskij